• +90 312 939 82 00

SAĞLIK

Türkerler Holding, ülkemizin sağlık sektörünün gelişimi için üç büyük hastane projesine imza atmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen Ankara Etlik, İzmir Bayraklı ve Kocaeli Entegre Sağlık Kampüslerinin inşaat, donanım ve işletme dönemindeki bakım ve belirli hizmetlerin gerçekleştirileceği bu projeler, sözleşme süreleri sonunda (yaklaşık 25 yıl) Sağlık Bakanlığı’na devredilecektir.


Türkerler Holding her üç büyük hastane projesi için de yerli ve yabancı ortaklıklar kurmuş ve projelerin finansmanını; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ve Denizaşırı Özel Yatırım Şirketi (OPIC) gibi dünyanın saygın finans kuruluşlarından sağlamıştır.


2022 yılında yapımı tamamlanıp hasta kabulüne başlayacak olan dünyanın sayılı büyük hastanelerinde, toplamda yaklaşık 7.000 yatak bulunacak ve yılda 10.000.000’un üzerinde hasta ayakta ve/veya yatarak hizmet alacaktır. 


 • Türkerler Sağlık
   • Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde PPP modeli (Kamu Özel Ortaklığı) ile 31 adet entegre sağlık kampüsü geliştirmeyi planlamaktadır.
   • Bakanlığın amacı sağlık tesislerinde teknolojik gelişmeler ve medikal eğilimlerin ışığında hizmetlerin çeşitliliğini arttırarak standartları yükseltmektir.
   • Türkerler, Türkiye’nin en büyük PPP (Kamu Özel Ortaklığı) uygulamalarından olan Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü Projesi’nin işletme, inşaat, finansman ve tasarımını yapmak üzere Sağlık Bakanlığı ile anlaşma imzalamıştır.
   • İzmir ve Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü projeleri, EMEA Finance tarafından düzenlenen Project Finance Awards 2016 yarışmasında «En İyi PPP Anlaşması» ödülüne layık görülmüştür.